Arsenal: Čeh, Gabrijel, Mustafi, Kosjelni (K), Monreal, Džaka, Kokelan (Elneni 87), Volkot (Remzi 66), Okslejd-Čemberlen, Ozil (Ivobi 87), Sančez

Vest Hem: Randolf, Kolins (Arbeloa 7), Ris, Ogbona, Fernandes (Aju 63) , Nobl (Kerol 73), Obiang, Masuaku, Lanzini, Pajet, Flečer; trener Slaven Bilić

Strelci: Ozil (24), Sančez (72, 80, 86), Okslejd-Čemberlen (84) za Arsenal, Kerol (83) za Vest Hem

Žuti kartoni: Kokelan, Mustafi, Kosjelni u Arsenalu, Flečer, Rid, Arbeloa u Vest Hemu

Posed lopte: Arsenal 49,6% : 50,4% Vest Hem

Dodavanja: Arsenal 484 : 491 Vest Hem

Korneri: Arsenal 2 : 3 Vest Hem

Ofsajdi: Arsenal 2 : 0 Vest Hem

Faulovi: Arsenal 11 : 10 Vest Hem

Sjajni potezi Sančeza, koji je utakmicu završio sa postignutim het-trikom i asistencijom za Ozila, najzaslužniji su za ubedljivu pobedu nad Vest Hemom, na njihovom novom London stadionu, od čak 5:1. Od početka smo krenuli u napad ka golu Čekićara, ali prvo poluvreme smo završili tek sa golom prednosti uprkos brojnim pokušajima. Napadali smo uglavnom preko leve strane, a Monreal je zaslužio sve pohvale za prikazanu igru. Da ne dođe do iznenađenja postarao se Čeh u 19. minutu.

Drugo poluvreme smo otvorili pokušajima Volkota u 49. i 52. minutu, da bi potom usledio kraći period dominacije Vest Hema, krunisan šutevima Flečera. Nakon konsolidacije redova ponovo napadamo u talasima, a prilike propuštaju Volkot, Remzi, Ozil. Utakmicu je prelomio, svojim prvim golom Sančez u 72. minutu. Nakon toga je sve išlo daleko lakše, a sem Sančeza koji je zatresao mrežu u 80. i 86. minutu, golčinu je postigao i Okslejd-Čemberlen u 84. minutu. Da Čekićari ne izgube sa nulom postarao se Kerol golom u 83. minutu iz odbitka, nakon prečke iz slobodnog udarca Pajeta.

Značajni bodovi u trci za titulu, pogotovo nakon poraza Sitija kod kuće, druga vezana pobeda i sjajna partija Sančeza, obeležili su naše prvo gostovanje na Olimpijskom stadionu u Londonu.