Arsenal: Čeh, Monreal, Kosjelni, Gabrijel (Beljerin 75), Okslejd-Čemberlen, Džaka (Velbek 65), Remzi, Gibs, Sančez, Ozil, Žiru (Volkot 81)

Totenhem: Loris, Tripier (Volker 88), Aldervereld, Vertongen, Dejvis, Vanjama, Dajer, Son (Dembele 79), Ali (Sisoko 91), Eriksen, Kejn

Strelci: Ali (55), Kejn (58) za Totenhem

Žuti kartoni: Gabrijel, Žiru, Monreal u Arsenalu, Kejn u Totenhemu

Korneri: Arsenal 5 : 14 Totenhem

Ofsajdi: Arsena 5 : 2 Totenhem

Faulovi: Arsenal 15 : 7 Totenhem

Dodavanja: Arsenal 405 : 415 Totenhem

Arsenal je doživeo poraz u derbiju severnog Londona od ekipe koja u poslednje vreme igra možda čak i najlepše u Premijer ligi, a dokazano efikasan i veoma brz fudbal. Takvom protivniku Arsenal je pokušao da se suprotstavi formacijom, koja je istinu za volju donela rezultat u poslednjih par mečeva, ali koja je malo koga ubedila da je vreme krize iza nas. Bio je to pogrešan izbor, a za podnošljiv rezultat u ovom porazu moramo da zahvalimo Peteru Čehu. Totenhem nas je od početka stavio u podređen položaj, dozvoljavajući nam tek na momente da dođemo do daha i krenemo napred. Za čitav meč sakupili smo tek četiri šuta u gol, od kojih je za Lorisa bio opasan samo onaj Remzijev u 38. minutu.

Poluvreme smo nekako preživeli, a onda je po ko zna koji put ove sezone naša odbrana bila tek puki posmatrač u 55. minut kada je neometani Dele Ali jedan odbitak sproveo u mrežu. Već u sledećem minutu Gabrijel pravi penal za konačnih 2:0 u 58. minutu. Umesto momentalnih izmena koje bi u preostalih pola sata pokušale da se izbori makar bod, izmene u Arsenalu su bile raspoređene kao da je 0:0 – Velbek u 65, Beljerin u 75, a Volkot tek u 81. minutu!

Koliko god teško padao poraz od komšija ili loše izdanje naših igrača, vremena nema mnogo da se duže bavimo ovim mečom, jer još iskušenja nas čeka u preostalih pet mečeva do kraja prvenstva. Već sledećeg vikenda jedan od najpoznatijih Arsenalovih krvnika nam dolazi u goste, ovog puta kao trener Jedinstva iz Mančestera. Potom nam sledi mala matura koju redovno padamo na stadionu Britanija… Izazova na pretek, a samopouzdanja, volje i kod nekih igrača čak i snage ni na vidiku. Momci zar zaista ne možete bolje čak i kad je ponos u pitanju?