Čeh: značajna pobeda

Golman Arsenala, Petr Čeh, rekao je da je Arsenal, na novom London stadionu, ostvario vrlo važnu pobedu protiv Vest Hema. Ovom pobedom su Tobdžije, makar privremeno, zauzele drugo mesto na tabeli PL, i održali priključak za liderom Čelsijem.

Znali smo da moramo da pobedimo kada smo videli da je Čelsi dobio Mančester Siti, i da je razlika u tom trenutku bila 6 bodova. Znali smo šta moramo da uradimo, i uradili smo to, tako da smo srećni. Imali smo mnogo prilika u prvom poluvremenu, ali lopta nije htela u gol. U drugom poluvremenu, pri rezultatu 1 – 0, njihov golman je imao neke sjajne odbrane. 1 – 0 je opasan rezultat, nije to velika prednost. Znam mnogo ljudi koji bi bili nervozni, ali mi smo pokazali zrelost, nismo paničili. Zaslužili smo golove koje smo dali.