Milan: Donaruma, Rodrigez, Romanjoli, Bonući, Kalabria (Borini 79), Kesi, Bilja, Bonaventura, Kalanoglu (Kalinić 62), Kutrone (Silva 68), Suso; menadžer Đ. Gatuzo

Strelci: Mikitarjan (15), Remzi (48) za Arsenal

Žuti kartoni: Kolašinac, Remzi (Arsenal)

Ofsajdi: Arsenal 1 : 0 Milan

Faulovi: Arsenal 13 : 8 Milan

Dodavanja: Arsenal 528 : 537 Milan

Konačno su igrači Arsenala rešili da povuku ručnu kočnicu, zaustave dalje poniranje i krenu ka površini i to u meču sa velikim Milanom na njegovom terenu. Ovo je bila jedna od boljih partija u ovoj sezoni, koja je i dalje na ivici da dobije epitet katastrofalne (nada ipak umire poslednja). Videli smo i želju i motivisanost i srčanost u igri Arsenala, sve ono na šta čekamo mesecima.

Početak je bio pravi izazov za odbranu londonskog tima jer je domaćin krenuo punom parom u napad. Ali, kako u uvodnim minutima, tako i tokom čitave utakmice, napadači Milana su večeras bili prilično neprecizni. Ovo treba imati na umu, jer uprkos odličnom rezultatu, čeka nas revanš i nikakvo opuštanje ne dolazi u obzir. Kada su ti prvi napadi utihnuli Arsenal je prvo preuzeo kontrolu na sredini, a onda i zapretio u 8. minutu prvim pokušajem Mikitarjana, na pas Vilšera. Ozil u 15. minutu pronalazi Mikitarjana koji prima loptu na ivici kaznenog prostora, prebacuje loptu na desnu nogu i oslobađa se protivnika, a onda raspaljuje po lopti, koja je na putu do gola zakačila nekog iz protivničke odbrane i dovodi Arsenal u vođstvo. Velika, tako potrebna injekcija samopouzdanja ubrizgana je čitavom timu! Ospina je bio večeras skoncentrisan i dobar, a kao direktan pobednik izlazio je u 12, 30. i 41. minutu. Sam kraj poluvremena doneo je nove šanse za Arsenal: Raspoloženi Mikitarjan je uputio sjajan šut van kaznenog u 42. minut, ali je golman Milana odbranio taj udarac; Velbek već u sledećem napadu šutira pravo u golman; Ozil u 45. pogađa prečku! Ova ofanziva se ipak isplatila jer je Remzi na majstorsko dodavanje Ozila u sudijskoj nadoknadi vremena postigao drugi gol za Arsenal.

Drugo poluvreme je donelo očekivano totalnu ofanzivu Milana, ali sem u 51. minutu kada je Ospina odbranio, svi ostali pokušaji su išli ili iznad ili pored gola, u najboljem slučaju u spoljni deo mreže. Prava opsada Arsenalovog gola je viđena u periodu 55-65. minuta. Možda je Milan najbliži golu bio u 83. minutu, ali je Ospina pravovremenim istrčavanjem rešio ovu situaciju. Arsenal se branio, vrebajući iz nekog kontranapada da možda pitanje prolaska reši već večeras. Ipak u drugom poluvremenu nije bilo više golova.

Velika, značajna pobeda Arsenala i to u gostima gde smo posebno tanki bili ove sezone. Revanš je za nedelju dana i treba ga odigrati mirno i pametno.