Pobeda nad Kelnom na startu LE!

Prelep gol Aleksisa Sančeza pomogao je Arsenalu da se vrati iz deficita i pobedi sa 3 – 1 na startu Lige Evrope, na domaćem terenu protiv nemačkog Kelna.

Utakmica koja je trebalo da počne u 21:05 po srpskom vremenu, počela je sat vremena kasnije jer je ispred stadiona bilo problema s gostujućim navijačima. Naime, u London je došlo deset puta više navijača od dozvoljenog broja gostujućih navijača na stadionu, te je došlo do svađe oko toga ko će da uđe na stadion. Keln je, nakon tri poraza u prva tri kola Bundeslige, došao u London da odigra prvu evropsku utakmicu u poslednjih 20 godina, pa je lako razumeti uzbuđenje njihovih navijača.

Navijači koji su se, na kraju balade, našli unutar Emirejtsa, imali su razloga za slavlje već u desetom minutu, kada je Kordoba iskusno primetio da je Ospina daleko od svog gola, i lepim lobom doneo prednost svom timu od 1 – 0. Na osnovu atmosfere na gostujućem delu tribina, može se reći da je engleski stadion ‘video’ vreme pre skupih karata i žestokih kazni, kada se fudbal igrao ‘za raju’.

Posle par prilika za Arsenal, došlo je poluvreme na kojem retke Tobdžije koje su ostale na stadionu svakako nisu bile optimistične.

Međutim, drugo poluvreme donelo je izmene u postavi, a svakako i promene u igri Arsenala. U igru je ušao Sead Kolašinac, kojem je samo četiri minuta trebalo da se nađe u protivničkom šesnaestercu, naleti na odbijenu loptu, i snažnim udarcem levom nogom je smesti u nebranjeni deo mreže; 1 – 1. Ovaj gol je bio dvestoti gol Arsenala u evropskim takmičenjima pod vođstvom Arsena Vengera.

Nakon toga, napadi Arsenala su se nastavili, a prednost engleskom klubu doneo je Aleksis Sančez, dvadesetak minuta posle izjednačenja. On je stigao tešku loptu koja je zamalo izašla van granica igrališta, u svom karakterističnom maniru se s leve strane suštio ka golu, zalomio na desno na ivici kaznenog prostora, i lepom ‘bananom’ matirao golmana gostiju za vođstvo Arsenala.

Na 3 – 1 povisio je Hektor Beljerin, koji je natrčao na odbijenu loptu posle šuta Tea Volkota.

Posle utakmice, Venger je bio pun hvale za svoj ‘izmešani’ sastav: „Imali smo loš start i primili smo slučajan gol. Zadovoljan sam što igrači nakon tog gola nisu paničili već su nastavili da igraju svoju igru, što ih je na kraju dovelo do pobede.  Mislim da Sančez i dalje traži svoju formu, on je vrhunski igrač, koji fizički još uvek nije sasvim spreman, ali on uvek može da izvede nešto specijalno, što je uradio i danas.  Arsenal želi dobre rezultate u svim takmičenjima koje igra, danas smo izveli izmešan sastav, ali su to i dalje sve vrhunski igrači.

Nakon toga, novinarima se obratio i strelac poslednjeg gola na meču, Hektor Beljerin: „Veoma sam srećan zbog pobede. Hteli smo da izađemo na teren u predviđeno vreme, ali se dogodilo to odlaganje, i onda smo u utakmicu ušli malo opušteni, ali smo se kasnije prilagodili, i izvukli pobedu. Ova, kao i pobeda protiv Bornmuta u prvenstvu, nam daje samopouzdanje, treniraćemo i bićemo spremni za Čelsi u nedelju.

U ovom meču, priliku da zaigraju su dobili igrači koji nisu standardni u Premijer ligi, poput Holdinga, Ospine, Elnenija, Nelsona, Žirua, Mejltland – Najlsa, itd.

Kao što je spomenuto, u svom sledećem meču Arsenal gostuje Čelsiju na Stamford Bridžu, i to će biti prava prilika za ekipu Arsena Vengera da pokaže da li se oporavila od šamara na Enfildu ( poraz od 4 – 0 protiv Liverpula ).

Arsenal: Ospina, Holding, Mertesaker, Monreal, Beljerin, Mejtland-Najls, Elneni, Ivobi, Volkot, Žiru, Sančez, dok su kao izmene ušli Vilšir, Nelson i Kolašinac.

Keln: Horn, Klunter, Mere, Hajnc, Rauš, Leeman, Coler, Hoger, Hector, Bitenkur, Kordoba, a s klupe još i Rise, Jojić i Osako.

Stadion: Emirejts, London