Arsenal: Ospina, Beljerin, Mustafi, Kosjelni, Gibs, Kokelan, Kazorla (Elneni 57), Okslejd-Čemberlen, Ozil, Volkot (Perez 61), Sančez (Ivobi 72).

Ludogorec: Stojanov, Natanel, Palomino, Moci, Minev, Anicet, Dijakov, Vanderson (Lukoki 80), Marselinjo, Vura (Keseru 69), Kafu. Trener: Demendžijev

Statistika:

Arsenal – Pasovi 387 od 475, Šutevi 20 (12), Korneri 6, Žuti kartoni 0

Ludogorec – Pasovi 547 od 635, Šutevi 10 (3), Korneri 1, Žuti kartoni 0

Strelci: Sančez (12), Volkot (42), Okslejd-Čemberlen (46), Ozil (56, 83, 87)

Po konačnom rezultatu bi se moglo zaključiti da je ovo bio lagan posao za Arsenal, ali ko god je gledao prvo poluvreme znao je da je vođstvu od 2:0 najviše doprineo golman Ospina koji je sjajno sačuvao gol u 19, 23, 28, 32 i 39 minutu. Tim iz Bugarske je uprkos rano primljenom golu, nakon vrhunske majstorije Sančeza i lob udarca iz koraka u malu mrežu daljeg golmanovog ugla, pokazao da nema mnogo respekta, da je fizički spreman i voljan da pokuša nemoguće. Štaviše i prvo poluvreme 47:53 %, kao i ceo meč na kraju, završili su sa većim posedom lopte 44:56 % i ubedljivo većim brojem pasova. Naši igrači su u periodu između dva gola u završnici petljali više nego što je trebalo, ali je mir doneo sjajan gol Volkota pred odlazak na odmor. Okslejd-Čemberlen je odmah na otvaranju drugog poluvremena rešio pitanje pobednika. Arsenalova odbrana je u nastavku meča učvrstila redove tako da tim iz Bugarske, uprkos posedu nije više uputio ni jedan šut u gol. A maestralni Ozil je ispunio Vengeru želju da češće trese protivničke mreže i sa het trikom doneo ubedljiv trijumf nad Ludogorecom.