Arsenal: Čeh, Monreal, Mustafi, Holding, Beljerin, Remzi (Velbek 69), Džaka, Gibs (Ivobi 69), Sančez, Ozil, Žiru (Volkot 85)

Sandrlend: Pikford, Džons, Kone, O’Šea, Mankvilo (Januzaj 82), Ndong (Gibson 88), Katermol (Guč 77), Larson, Borini, Defo, Ovijedo; menadžer D. Mojes

Žuti kartoni: Beljerin, Monreal, Ozil, Mustafi u Arsenalu, Katermol, O’Šea u Sanderlendu

Posed lopte: Arsenal 63% : 37% Sandrlend

Korneri: Arsenal 17 : 3 Sandrlend

Ofsajdi: Arsena 2 : 3 Sandrlend

Faulovi: Arsenal 15 : 10 Sandrlend

Dodavanja: Arsenal 545 : 332 Sandrlend

Kolo 34. Premijer lige večeras je kompletirano utakmicama Arsenala i Sanderlenda, odnosno Sitija i Vest Broma. Pobede domaćina su i onako malu šansu za dostizanje četvrtog mesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, sada svele na puku teoriju. Jedan bod je između Liverpula i Arsenala i samo kiks, a može i iks, Liverpula nas vodi na željeno 4. mesto, uz pobedu nad Evertonom, sve ostalo nas ostavlja na već osvojenom petom mestu. Nada poslednja umire, bar tako kažu, pa nek ostane otvoreno pitanje konačnog plasmana do nedelje i utakmica poslednjeg kola.

Večerašnji gost je bila ekipa Sandrlenda, odavno prežaljena kada je premijerligaški opstanak u pitanju. Utakmicu smo otvorili ofanzivno i prvih pola časa smo odigrali skoncentrisano i motivisano. Ređali su se udarci ka golu Crnih mačaka, ali bez dovoljno preciznog šuta za vođstvo. U završnoj trećini poluvremena malo smo se opustili, što je dalo priliku Čehu da još jednom pokaže svoju klasu. Uprkos šutevima Sančeza, Žirua, Beljerina, Džake na poluvreme se otišlo bez postignutog gola.

Drugo poluvreme smo loše otvorili, sa neshvatljivim vraćanjem lopte Monreala, koju je krajnjim naporom Čeh skrenuo od gola. Dosuđeni indirekt smo odbranili, ali još par minuta se osećala nesigurnost kod naših igrača. Čim smo se konsolidovali meč je ponovo počeo da liči na šuterski trening, a svaka treća lopta je išla u gol. Pikford je branio nemoguće i verovatno rešio pitanje svog budućeg angažmana, a Arsenal se čitav sat i kusur mučio da najzad postigne gol. Konačno u 72. minutu Sančez je matirao Pikforda. Džaka je ubacio loptu u šesnaesterac, Ozil je centrirao, a Sančez pogodio. Arsenal je dodao gas nakon vodećeg gola, uprkos kiši koja je sve jače padala. Devet minuta kasnije Žiru šutira, Pikford brani, a Sančez loptu glavom smešta u mrežu za konačnih 2:0.

Pobeda, nova u nizu, potrebni bodovi upisani, karta za pravo na nadanje overena. I primetne praznine na tribinama…