Rutinska pobeda Arsenala na gostovanju Ostersundu

Lakše nego što su mnogi pre utakmice mogli i da pomisle, Arsenal je ostvario veliku pobedu u prvom meču nokaut faze Lige Evrope u Švedskoj protiv Ostersunda. Simpatična ekipa koju predvodi Englez Grejem Poter nije uspela da napravi još jedno u nizu iznenađenja, iako su u nekim delovima meča pokazali da nisu slučajno ovako daleko dogurali u Evropi.

Vrlo brzo je Arsenal uspeo da preuzme kontrolu nad loptom i da krene da vrši pritisak na protivnika. U jednoj od takvih akcija, Ivobi šutira, dosta slabo i centralno po golu, međutim golman domaćih nespretno reaguje, lopta mu beži iz ruku i spremni Naćo Monreal prihvata ovaj poklon i slabijom, desnom nogom, lagano postiže prvi gol za svoj tim u 13. minutu. Desetak minuta kasnije, Ostersund pokazuje neiskustvo na velikoj sceni, pokušaj iznošenja lopte dodavanjem iz svog peterca kažnjava Mikitarijan, koji krade loptu i odlično, oštro je zavrće ka Velbeku. Ipak Englez ne uspeva da dođe do gola posle duge pauze. Za to se pobrinuo štoper domacih, Papagianopulos, koga lopta nesrećno pogađa i završava u mreži za 0:2. Posle ovoga Ostersund uspeva malo da se oslobodi pritiska, čak i da iskreira par napada i šuteva ka golu Arsenala, ali jedan od najopasnijih, udarac sa dvadesetak metara, kapiten gostiju, David Ospina, uspeva lepom paradom da prebaci preko prečke.

U drugom poluvremenu su domaći pokušali visokim presingom da zbune Arsenal, nekoliko puta su i uspeli u toj nameri, ali nisu ozbiljnije pretili golu Tobdžija. Da stvari budu kristalno jasne na semaforu, pobrinuo se Mesut Ozil u 58. minutu, koji odlično dodavanje Mikitarijana sprovodi za velikih, a na kraju će se ispostaviti i konačnih, 0:3. Pred kraj meča je Beljerin još jednom pokazao lošu formu ove sezone i nespretno startovao ka napadaču domaćih. Sudija je u 90. minutu pokazao na belu tačku, međutim udarac Petersona fantastično čita Ospina, hvata „živu“ loptu i tako otvara širom vrata svojoj ekipi ka osmini finala Lige Evrope.

Sastavi:

Arsenal: Ospina, Beljerin, Čembers, Mustafi, Monreal (73′ Kolašinac), Majtland-Najls, Elneni, Ivobi, Ozil, Mikitarijan (84′ Nelson), Velbek (82′ Nketia). Menadžer: Arsen Venger

Ostersund: Keita, Mukibi, Papagianopulos, Peterson, Vidžgrin, Edvards, Nouri, Menza, Sema, Godos, Gero. Menadžer: Grejem Poter