Arsenal: Čeh, Beljerin, Mustafi, Sokratis, Monreal, Džaka (Toreira 46), Genduzi, Mikitarjan, Ozil (Remzi 68), Ivobi (Lakazet 75), Obamejang; menadžer U. Emeri

Čelzi: Arizabalaga, Alonso, Luiz, Rudiger, Aspilikueta, Kante, Žoržinjo, Barkli (Kovačić 60), Pedro, Morata (Žiru 75), Vilijan (Azar 61); menadžer M. Sari

Strelci: Mikitarjan (37), Ivobi (41) za Arsenal, Pedro (9), Morata (20), Alonso (81) za Čelzi

Korneri: Arsenal 1 : 5 Čelzi

Ofsajdi: Arsenal 3 : 3 Čelzi

Faulovi: Arsenal 9 : 12 Čelzi

Dodavanja: Arsenal 427 : 719 Čelzi

Drugo kolo, drugi derbi, ovog puta gradski, drugi poraz. S tim što se ovog puta poraz mogao izbeći, a ni cela tri boda ne bi bili iznenađenje. Arsenal je katastrofalno otvorio meč, prvu polovinu poluvremena ličili smo na mleveno meso koje dodatno lupaju tučkom ne bi li ga doveli u stanje kaše. Čelzi je od starta krenuo žustro i organizovano, sabili su nas i gol je brzo pao, već u 9. minutu. Prvi znak života pokazali smo u 19, kad je Obamejang promasio čist zicer, da bi surova kazna usledila u sledećem napadu Čelzija, dodavanjem sa pola terena za Moratu koji lagano poentira za zabrinjavajućih 2:0. Možda više od rezultata je žuljala činjenica da smo imali skromnih 30% loptu u svom posedu. Unaj je besneo kraj aut linije i već tada je na zagrevanje poslao četiri igrača. Do daha smo došli nakon pola sata i odmah šansa za Miktarjana, ali opet veliki promašaj, promašaj koji je nagovestio promenu na terenu. Napadi Arsenala počinju da se nižu jedan za drugim, a golove postižu baš Miktarjan u 37. i Ivobi u 41. minutu. Da ne napravimo potpuni preokret „postarao“ se Obamejang još jednim promašajem u 44. minutu, a minut pre toga pokušao je i agilni Genduzi. Poslednji pokušaj imao je Ivobi, ali ipak se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom. Kakav preokret, poluvreme koje zaslužuje da nosi epitet Klasik Premijer lige! Drugo poluvreme će nam ispostaviti ceh za sve ove promašaje…

Odmah na poluvremenu Emeri je zamenio beskorisnog Džaku i iskreno se nadamo da će „sokolar“ ubuduće započinjati, gledati i završavati mečeve na klupi. Iako se radi o detalju ovo je velika novina za Arsenal. Prvih desetak minuta se vodila ravnopravna igra, a onda je Čelzi ponovo sabio Arsenal na njegovu polovinu. Za razliku od prvog poluvremena odbrana je delovala povezanije, mada još uvek ne na nivou koji je potreban za pravljenje rezultata. Prevagu na Čelzijevu stranu su donele izmene – Kovačić i Azar, strelac pobedonosnog gola. Da li je branjenje remija bio dogovor, u šta lično sumnjam, ili su se igrači sami povukli, za sad ostaje otvoreno pitanje, ali utisak je da se poraz mogao izbeći.

Čeh, Genduzi, Miktarjan su igrači kojima nema šta da se zameri na pristupu i pruženoj igri. Čeh je bio dobar i u igri nogom, koja se evidentno forsira. Odbrana je i dalje raštimovana, Sokratis je delovao bolje nego u prvom meču kada je bio pogubljen, ali je to i dalje veoma daleko od nivoa na kom se igra u PL. Lakazet bi zaista morao da počne sledeći meč, kao i Toreira, mada su baš njih dvojica uticala da se protivniku „servira“ lopta sa pola terena koja je odlučila pobednika. Obamejangu nedostaje mirnoće u završnici, što čudi s obzirom na veliko iskustvo. Beljerin bolji u napadu nego pozadi…generalno opasni smo bili sa krila, tako su i stvarane šanse i davani golovi.

Težak početak nove sezone, pre svega za menadžera, ali današnji meč je pokazao da ima nade, samo treba biti strpljiv. I biti realan pa već sad PL shvatiti kao nerealan cilj, ali odličan poligon za štimovanje tima za LE, u kojoj je Emeri svoj na svome i domaće kupove. Ipak jednu stvar Emeri je dužan da objasni – zašto su pojedinci dobili poverenje da počnu, kad je evidentno da ne zaslužuju mesto u startnoj postavi?