Arsenal: Čeh, Monreal, Kosjelni, Mustafi, Beljerin, Vilšer, Elneni (Ivobi 65), Džaka (Velbek 86), Mikitarjan (Lakazet 65), Obamejang, Ozil; menadžer A. Venger

Totenhem: Ljoris, Dejvis, Vertongen, Sančez, Tripijer, Dajer, Dembele, Son (Lamela 70), Ali (Vanjama 85), Eriksen, Kejn; menadžer M. Poketino

Žuti kartoni: Mustafi (Arsenal), Lamela, Dajer (Totenhem)

Korneri: Arsenal 2 : 10 Totenhem

Ofsajdi: Arsenal 6 : 1 Totenhem

Faulovi: Arsenal 9 : 13 Totenhem

Dodavanja: Arsenal 509 : 495 Totenhem

Kod nas se kaže „Nije svaki dan Badnji dan“, a na Emiratima to u slobodnom prevodu glasi „Nije svaki dan meč sa Karamelama“. Izgubili smo u derbiju, utakmici koja je „više od igre“ i za nas i za njih i to na Vembliju, kada je postavljen rekord po broju posetilaca na meču Premijer lige. Sve se to da progutati, pa i svariti, ali prikazana igra, baš nikako. Stoji knedla u grlu, samo se čeka kad će da krene „rigoleto“.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo lepog u igri oba tima; trčalo se, na napad se odgovaralo napadom, ali niko nije ostvario prednost, niti bio bliži golu. Totenhem je češće šutirao, ali sem jednom, uglavnom pored gola. Imali su blagu prednost u posedu i ništa više. Čeh je u 8. minutu odlično intervenisao i spasio autogol Mustafija tokom akcije ispred našeg gola; u 39. i 40. pokušaji Monreala i Beljerina nisu išli u gol. Sa druge strane najopasniji pokušaj je bio Kejnov šut glavom, preko gola u 27. minutu.

Naši nisu registrovali taj šut kao nešto bitno, ali Poketino jeste. Napržio je svoje momke, koji su od starta drugog poluvremena krenuli po sva tri boda i nacrtao im kako da nas napadaju. Već u 49. minutu Kejn je glavom, nakon oslanjanja na našeg centralnog beka, doveo Pevce u vođstvo. Sledećih 10 minuta Arsenal ne postoji kao tim, to je grupa igrača bez formacije, ideje, igrača koji će da ih sabere i prene. Totenhem niže napade i već u 52. minutu Kejn opet šutira glavom samo je lopta centrirana sa druge strane, ali ovog puta preko glave. U 54. Kejn menja stil i pokušava volej udarcem, ali je Čeh na mestu; u 57. Čeh brani šut iz slobodnog udarca. U 58. Arsenal prelazi centar, konačno!

Da mu je stalo i da se ne predaje Vilšer je dokazao izvanrednim udarcem u 68. minutu. Da ga kamerman ne zumira bez razloga, i da ona situacija od pre nekog kola nije bila slučajna, pokazao je Mustafi novom koskom za Čeha koji je opet odgovorio brzopleto, ovog puta bez posledica. Već u sledećem 71. minutu Ali pokušava, bezuspešno, potom Lamela u 72. čim je ušao u igru, pa Tripije u 76. Čeh brani ove udarce i na semaforu ostaje „samo“ 1:0.

Arsenalov „džoker“ Lakazet je ušao u igru u 65. minutu, ali se video tek u nadoknadi vremena u dve situacije. Prvo je očajno šutirao na sjajan centaršut Beljerina s desne strane, a nakon toga je jednu loptu upućenu sa sredine terena, sačuvao pored dva igrača, uspeo da šutira, ali pored gola.

Nismo mogli ni do boda, ali nismo ni zaslužili. Za bod u Premijer ligi moraš da se trudiš, da napadaš, da šutiraš i češće i preciznije, da se brže vraćaš u meč nakon primljenog gola, da imaš bolju odbranu… Ako ćemo realno kako smo odigrali, sjajno smo prošli.