Pobeda protiv Bajerna nakon penala, Čeh i Martinez briljirali

Prva ozbiljnija proba na pripremama bila je protiv protivnika koji nam je pokazao nekoliko puta u poslednje vreme gde se zapravo nalazimo. Fudbal je bio otvoren, sa mnogo prilika i fantastičnim Čehom koji je zaslužan da broj primljenih golova ne bude veći. Mertezaker je trebalo da počne meč, međutim zbog gripa njegovo mesto zauzeo je Elneni i time je Arsenal bez ijednog iskusnog štopera započeo meč protiv jakog sastava minhenskog tima za koji je debitovao i Rodrigez. Pored njega meč su počeli i Riberi, Levandovski, Miler, Alaba, Humels, Bernat, Rafinja, Toliso…

Već u 7. minutu Bajern je nastavio tamo gde je stao u duelima sa nama i iz penala postigao pogodak. Levandovski je bio strelac.

Vrlo brzo smo uzvratili, Velbek je poslao fantastičnu loptu sa leve strane ka Ozilu koji je utrčao u šesnaest i šutirao, međutim treći golman Bajerna je odlično odbranio svoj gol. Inače danas su se u odnosu na meč sa Sidnejom Velbek i Lakazet zarotirali, pa je Dani igrao na levom krilu, a Lakazet u špicu.

Novu odličnu šansu smo imali u 31. minutu kada je Ozil izbacio Lakazeta samog ispred gola, ovaj je dobro šutirao, međutim usledila je nova odbrana i rezultat je ostao nepromenjen.

Nakon toga su se ređale jedna za drugom šanse Bajerna, međutim Čeh je krajnjim naporima odbijao udarce i još jednom pokazao da imamo vrhunskog golmana. Riberi i Rodrigez su zadali mnogo problema mnogo mlađim igračima.

Kolašinac je čini se zbog povrede napustio teren u 43. minutu. O toj situaciji će se znati više nakon meča. Mesto je ustupio Nelsonu, pa je Najls prešao na levu stranu.

Mesut Ozil bio je jedan od zapaženijih u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme je počelo izmenama i u istom stilu.

U 60. minutu odnos u udarcima bio je 18:3 u korist Bajerna, dok je ubedljivo najbolji pojedinac bio Petr Čeh.

U poslednjih pola sata je bila izjednačenija igra sa dosta trčanja.

Volkot je prodorom na levoj strani u 78. minutu izradio sebi situaciju za šut, međutim golman je dobio taj duel. Ostaje utisak da je bilo boljeg rešenja od šuta, jer je Vilok bio sam na drugoj strani.

Nelson je opet pokazao eksplozivnost i dobru kontrolu lopte.

Bajern je na kraju u nekoliko navrata došao do viška prostora i šansi da stavi tačku međutim nije ih iskoristio.

Meč je produžen 4 minuta i u samom finišu usledila je kontra na kraju koje je jedan od naših najboljih igrača u dosadašnjem delu priprema, Aleks Ivobi, postigao gol glavom za 1:1. Remzi je asistirao centaršutom sa leve strane. Otišlo se u penale.

Da nemamo brige oko golmana i kada Čeh nije tu pokazao je Martinez, koji nam je sa dve odbrane doneo pobedu, treću u nizu. Penal serija je dobijena 3:2, a precizni za nas su bili Remzi, Monreal i Ivobi.

Moguće je da ćemo tek na Emirejts kupu uspeti da vidimo sastav približan onom kojim ćemo započinjati Premijer ligu.

Danas smo igrali u trećoj garnituri dresova.

Sastav

Arsenal: Čeh (Martinez 71′), Belik (Bramal 45′), Elneni, Monreal, Kokelan (Volkot 45′), Džaka (Remzi 61′), Kolašinac (Nelson 43′), Najls, Ozil (Ivobi 45′), Velbek (Nketia 71′), Lakazet (Vilok 45′)

Naredni meč igra se protiv Čelzija 22. jula u 13.40 po našem vremenu na Ptičjem gnezdu.