Arsenal: Čeh, Monreal, Mustafi, Kosjelni, Beljerin, Remzi (Vilšer 73), Džaka, Kolašinac, Ozil, Sančez (Velbek 73), Lakazet (Žiru 46); menadžer A. Venger

Hadersfild: Losl, Kreni, Šindler, Zanka, Haderđonaj, Moj (Vilijams 74), Hog (Vajthed 78), Lou, Kačunga, Kvaner, Mun (Depoatre 78); menadžer D. Vagner

Strelci: Lakazet (3), Žiru (68, 87), Sančez (69), Ozil (69) za Arsenal

Posed lopte: Arsenal 70% : 30% Hadersfild

Korneri: Arsenal 7 : 2 Hadersfild

Ofsajdi: Arsenal 2 : 3 Hadersfild

Faulovi: Arsenal 10 : 12 Hadersfild

Dodavanja: Arsenal 808 : 331 Hadersfild

Kada ti gostuje ekipa koja je tek pet bodova iznad „crvene“ zone i kad onako jednostavnom, a lepom akcijom otvoriš meč pogotkom Lakazeta u 3. minutu, naravno da očekuješ da pukne „petarda“. Ali, svako ko je gledao meč zna da je Arsenal i danas pokazao dva svoja lica. Da li zbog praznina na tribinama, hladne londonske noći ili iz ko zna kog razloga, tek Arsenal je posle brzog vođstva igrao za statistiku, ali ne i za nove golove. Što je prvo poluvreme više odmicalo Hadersfild je dobijao na samopouzdanju, a Arsenal je sve više grešio i kraj poluvremena dočekao sa minimalnim vođstvom, jalovim posedom lopte i utiskom da će meč sa Hadersfildom biti duuugačko mučenje.

Nastavak meča je doneo odmah uzbuđenje pred golom gostiju, ali je Hadersfild pokazao da se ne plaši. Čeh je spasio Arsenal izjednačenja u 51. minutu sigurnom odbranom udarca posle prodora u srce kaznenog prostora, a nakon nove izgubljene lopte smeč udarcem, doduše u prečku, ponovo je loptu izbacio van terena u 54. minutu. Da stvar bude gora, pobrinuo se Žiru, koji je odlično dodavanje Remzija, umesto u gol zakucao u stativu u 59. minutu. Po glavama navijača je počela da se mota čuvena kletva o kazni za nerealizovane čiste šanse…

A onda totalni preokret, onaj momenat kada u Zvezdanim ratovima prešaltujete pogon letilice na hipersvemir. Za manje od četiri (4) minuta Arsenal postiže tri (3) gola. Prvo je Žiru, posle akcije na prvu loptu Ozil-Kolašinac-Ozil-Sančez-Ozil-Žiru dao svoj prvi, a Arsenalov drugi gol. Odmah po izvođenju lopte sa centra, zbunjeni igrači Hadersfilda su, kao grogirani bokser ponovo pali, Sančez pogađa na centaršut Ozila. A onda je dvostruki asistent Ozil zapečatio sudbinu Hadersfilda na dodavanje Remzija. Rapsodija! Lepota! Sve ono zbog čega se voli ova igra i zbog čega je većina nas i zavolela Arsenal! Utakmica je prelomljena i rešena, šansu dobijaju Velbek i Vilšer. Još jedna divna akcija viđena je u 83. minutu, Ozil dodaje danas aktivnom Kolašincu, ovaj do Žirua koji šutira preko gola. Na samom kraju meča Žiru postiže drugi gol za konačnih, ubedljivih 5:0.

Ozil je večeras odigrao sjajan meč, dve asistencije, gol i još mnogo dobrih poteza; Remzi dvostruki asistent, agilan i pokretljiv; Sančez, možda manje vidljiv nego inače, (što nije loše jer kad je mnogo vidljiv to znači i da ima momente kada bukvalno davi loptu) ipak postigao gol i imao još par šuteva; Žiru dva gola, jedna stativa za 45 minuta puna šaka brade (a čega drugog?); Lakazet otvorio meč golom, a da je imao malo više sreće imao bi najlepši trenutak na meču, kada je stigao do lopte i zavrnuo je iz mrtvog ugla, a sa gol linije je izbacio protivnički igrač; Čeh, sačuvao mrežu u prelomnim momentima; Kolašinac, vrlo agilan i ofanzivan. Zadnja linija, Beljerin i onaj „Švajcarac“ su morali bolje, ali Bogu i Peteru Čehu hvala što nas to nije koštalo.

Odličan rezultat, kraći period majstorske igre, dosta raspoloženih igrača, ukratko dobra uvertira pred derbi sa Murinjovim Jedinstvom, koje je imalo dan više za predah. Meč se igra u subotu od 18.30h.