Najava utakmice 16. kola: Sautempton – Arsenal

„Godine, salo, stres, kapiraš? Šta će ti lova ako zdravlje izgubiš.“

Da je Sumpor umesto na Banjaluku naišao na nekog navijača Arsenala izgledi da proda merač za pritisak bi bili znatno veći. Izmeriš pre, izmeriš posle tekme, nađeš odgovarajuću dozu piva koja će ga držati pod kontrolom i onda kada kiksiraš, pa primiš gol ili kad ne možeš iz 33 šuta da daš dva gola bar da znaš koliko ti je zdravlje narušeno. Mada i igrači su ljudi, što kaže Baron, krvav je to leba, nema socijalno, nema topli obrok.

Taman smo ušli u seriju pobeda sa manje više kompletnim sastavom, krenuli da smanjujemo razliku i onda je došao Murinjo i ukrao šou. Uz čuvara kapije De Heu, koji je demonstrirao zašto je kandidat za najboljeg svetskog golmana. Malo nespretno, malo neznanje, kad sabereš i oduzmeš nemamo na koga da budemo ljuti sem na sebe. Jednostavno se takve stvari ne dozvoljavaju. Možda je samo bio novi loš dan kada igramo protiv Junajteda i možda sve krene da se vraća. Možda…

Hadersfild nije bio merilo našeg stanja u klubu, spekulacije oko odlazaka Sančeza i Ozila dobijaju na jačini kako se bliži zimski prelazni rok, utakmice će se igrati na 3 dana, i period kada se sedi ispred tevea, dok temperatura u stanu raste i napolju pada sneg je stigao. Narednih 11 mečeva od čega 7 igramo do 3. januara donose nam protivnike koje bi trebalo da pobeđujemo (uz Liverpul i Čelzi koji nam dolaze kući), ako su ovakve prognoze uopšte dozvoljene kada se priča o engleskom fudbalu. Vest Hem je danas demantovao priču o favoritima. Sautempton takođe pre dva kola, ali zamalo. Da Kutinjov duh nije ušao u Sterlinga u 96. minutu, Sveci bi uzeli veliki bod na Etihadu i prekinuli seriju pobeda Građana. Baš protiv njih igramo sutra i eto prilike da otvorimo račun i hvatamo korak sa bar jednom ekipom iz Mančestera, onom omraženijom.

Maurisijo Pelegrino je svoje shvatanje fudbala ugradio u Sautempton, ekipa igra nedopadljiv fudbal. više su orijentisani na odbranu, dok Gabiadini, Čarli Ostin i Long dele minute sa kašike u nadi da će baš oni biti ti koji su prelomili meč. Sveci su na samo 3 meča ove sezone postigli više od jednog gola, nalaze se na 12. poziciji sa gol razlikom 15-18, gol gol u proseku. Uprkos svemu tome izgleda da dižu formu. Postoji mnogo rotiranja u sastavu, Tadić i dalje ne pronalazi zajednički jezik sa Pelegrinom i jedino je Redmond od ofanzivnih igrača koliko toliko konstantan bar što se minutaže tiče, mada i on u poslednje vreme više vremena provodi na klupi. Najbolji strelac ekipe je Čarli Ostin sa 4 gola, prate ga Dejvis i Gabiadini sa po 3, Tadić je na brojci 2. Najbolji asistent tima je Redmon sa 3 asistencije, a prati ga Bertrand sa 2.

Tim beleži promenljive rezultate, prošlu utakmicu na Sent Meriju su razbili Everton 4-1, a pre toga su izgubili od Barnlija golom Vouksa pred kraj meča iz jedinog šuta u okvir gola Forstera. Naši rezultati sa njima su isto tako promenljivi. Prethodne dve tekme u gostima smo dobili, pre toga dve izgubili, a pre toga 3 iksa.

Što se našeg dvorišta tiče, lepo smo se odmorili, dobili dobrog Džeka i u sa punom parom nakon osvojene grupe u Ligi Evrope možemo da se okrenemo mečevima koji predstoje u prvenstvu i kupu. Imamo širinu u timu i trebalo bi da ovako zgusnust raspored dočekamo spremnije od ekipa koje su igrale Ligu šampiona i kod kojih umor postaje sve uočljiviji. Mustafi će jedino biti van stroja i male su šanse da će se vratiti do srede i meča sa Vest Hemom. Vest Hem je namučio i Siti prošle nedelje, tako da je samo maksimalno zalaganje u svakom minutu svakog meča može doneti dobre rezultate.

Nadam se da će igrači sutra da grizu i da ćemo konačno uspostaviti naš ritam koji će terati druge da razmišljaju o nama, a ne mi o njima.