Još jedna pobeda u nizu

Arsenal je nastavio pobedonosni niz u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona ubedljivim trijumfom nad Stoukom 4:1.

Izabranici Arsena Vengera su poveli u 42. minutu golom Olivijea Žirua nakon prodora Hektora Beljerina po desnoj strani. Vođstvo je uvećao Mesut Ozil nakon fenomenalnog pasa Aleksisa Sančeza u 55. minutu. Desetak minuta kasnije domaći su smanjili na 2:1 pogotkom Pitera Krauča glavom posle centaršuta. Ipak, to nije omelo Tobdžije da nastave napade i postignu još dva gola. Prvo je Sančez lepo šutirao nakon solo prodora u 76. minutu, da bi samo 4 minuta kasnije Žiru svojim drugim pogotkom na meču, uz asistenciju Arona Remzija, stavio tačku na i.

Arsenal se ovom pobedom približio četvrtoplasiranom Liverpulu na samo bod zaostatka. Njih u nedelju očekuje gostovanje Vest Hemu, pa će u slučaju remija ili pobede ekipe Slavena Bilića Tobdžije već u utorak protiv Sanderlenda imati šansu da izbiju na 4. mesto.