Arsenal: Čeh, Beljerin, Mustafi, Kosijelni (K), Gibs, Elneni, Kokelan (Mejtland-Najls 88), Okslejd-Čemberlen (Remzi 77), Ozil, Ivobi (Žiru 69), Sančez

Sandrlend: Pikford, Van Anholt, O’Šea (K) (Đilobođi 42), Kon, Džons, Votmor (Guč 83), Pienar (Januzaj 69), Rodvel, Ndong, Kazri, Defo

Strelci: Sančez (19, 78), Žiru (71, 76) za Arsenal, a Defo (65) za Sandrlend

Žuti kartoni: Čeh, Sančez u Arsenalu, Pienar, Kazri, Ndong i Đilobođi u Sanderlendu

Šutevi: Arsenal 21/7 : 3/1 Reding

Korneri: Arsenal 8 : 0 Reding

Ofsajdi: Arsenal 1 : 6 Reding

Faulovi: Arsenal 13 : 9 Reding

Arsenal i Sandrlend su odigrali meč u skladu sa poziciajma koje zauzimaju na tabeli Premijer lige. Prvoplasirani je dominantnom igrom u oba poluvremena počistio poslednjeplasirani tim u prvenstvu i dokazao zrelost. Prvo poluvreme Tobdžije su završile, uprkos brojnim napadima, sa minimalnim vođstvom, ali stečenim prelepim golom glavom Aleksisa Sančeza, na centaršut Okslejd-Čemberlena, posle izgrađene akcije.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo toga novog, sve do perioda 62-67. minuta, kada je izgledalo da pobeda izmiče Arsenalu. Prvo sudija Etkinson nije dosudio penal za Arsenal, da bi nakon dva minuta, nakon neshvatljive greške Mustafija, Čeh bio primoran da napravi penal, koji je Defo pretvorio u izjednačenje. Poklon ekipi kojoj je taj šut s bele tačke bio jedini u meču upućen u okvir gola! Ali ovosezonski Arsenal nije ni nalik izdanjima iz prethodnih sezona. Blagovremenim i odlično izabranim izmenama, preokrenuo je Arsenal rezultat i stigao do ubedljive i zaslužene pobede. Da je željan igre i da nije zaboravio fudbal, Žiru nas je podsetio postižući gol u svom prvom kontaku s loptom, na centaršut Gibsa. Tu se nije zaustavio pa je zatresao mrežu još jednom i to glavom, nakon Ozilovog sjajno izvedenog kornera, te za pet minuta u periodu 71-76. minuta rešio pitanje pobednika. Sančez je, dva minuta kasnije, sjajnom kontrolom lopte u petercu uprkos tome što je bio okružen protivničkim igračima, jedan „otpadak“ nakon stative Gibsa i pokušaja Remzija, pretvorio u gol i stavio tačku na poraz Sanderleda. Nadamo se da je ovim golom poželeo Crnim macama srećan put u Čempionšip.