Bajern: Nojer, Alaba, Humels, Martinez, Rafinja, Vidal, Alonso, Riberi (Kimik 79), Alkantara (Sančez 79), Roben (Kosta 70), Levandovski; trener K. Anćeloti

Strelci: Volkot (20) za Arsenal, Levandovski (55), Roben (68), Kosta (78), Vidal (80, 85) za Bajern

Žuti kartoni: Okslejd-Čemberlen, Džaka, Volkot, Kosjelni u Arsenalu; Alaba, Martinez u Bajernu

Korneri: Arsenal 5 : 8 Bajern

Ofsajdi: Arsena 3 : 4 Bajern

Faulovi: Arsenal 13 : 10 Bajern

Dodavanja: Arsenal 322 : 461 Bajern

Arsenal je drugi meč sa Bajernom počeo u formaciji 4-3-3 što je donelo bržu igru, bez mnogo pasova i sa slabijim posedom lopte, ali sa ofanzivnim pristupom. Iako je bio najavljen Velbek se nije pojavio na terenu, već je umesto njega počeo Žiru, dok je Lukaš ostao na klupi. Iako je lako biti general nakon boja, postavlja se pitanje ne bi li Lukaš bio bolje rešenje u datoj formaciji? Kako god, Arsenal je dobro otvorio meč, bio agilniji i agresivniji, a najvidljiviji na terenu bio je Volkot. Nakon prodora iz 11. minuta, usledio je gol u 20. Prva sporna situacija večeras dogodila se u 32. minutu kada je napadač Arsenala oboren, a dosuđen je samo korner. Još jedan prodor s desna imao je Volkot u 34. minutu, a do kraja poluvremena i Sančez je oprobao Nojera na samom kraju poluvremena. Bajern je, statistički gledano – po broju upućenih šuteva, dodavanja, posedu lopte – parirao, ali je na terenu Arsenal bio bolji.

Da na poluvremenu ne treba budistički mirno ćutati u svlačionici, čak i kad imate komotnu zalihu iz prvog meča, već motivisati, ohrabriti i u juriš naterati svoje momke, dokazao je večeras Ančeloti. Iz svlačionica su na teren izašla dva drugačija tima – razgoropađeni Bajern i letargični Arsenal, koji je istini za volju imao prvu šansu u 48. minutu, kada je Žiru pokušao glavom. Bajern je odmah počeo sa napadima, presingom na sredini i borbom za svaku loptu, kao da oni jure minhenskih 5:1 a ne mi, a rezultat je došao u 53. minutu kada je Kosjelni napravio penal. Ova odluka nije bila sporna, kao ni dodeljen žuti karton kapitenu Arsenala na ovom meču, ali je potom usledilo konsultovanje sa linijskim sudijom i Kosjelni dobija crveni karton, a Levandovski izjednačuje rezultat. Od tog trenutka Arsenal se urušio, a Bajern je surovo iskoristio brojčanu prednost. Istini za volju nekim od sledeća četiri gola kumovali su i igrači Arsenala…neki su možda postignuti iz ofsajda…

Pokazalo se ponovo da smo zmajevi od papira, da se nedostatak samopouzdanja duboko uvukao u igrače koji popuštaju posle prvog lošeg momenta, već dugo ne možemo čitav meč da odigramo u istom ritmu, već sve više ličimo na Džekil/Hajd kreaturu… Niko realan se nije nadao podvigu večeras, ali častan oproštaj od evropskih utakmica zaslužili su navijači u Londonu. Koliko ih je sve pogodilo najbolje su pokazale prazne stolice u poslednjih 10 minuta meča. A da je budućnost tamna i da možda imamo još da padamo do dna, nagovstili su protesti protiv eventualnog novog ugovora za Vengera, održani ispred stadiona pre meča, kao i grimase Sančeza na klupi.

Treba se trgnuti, podići i krenuti dalje. Da li smo kadri? Ima li ovaj tim vođu?