Arsenal: Ospina, Beljerin, Mustafi, Holding, Gibs, Rene Adelejd (Ivobi 72), Mejtland Najls, Okslejd Čemberlen, Volkot, Lukaš, Velbek (Sančez 65)

Sautempton: Luis, Martina, Gardoš, Stefens, MekKvin, Klas, Rid, Hojberg, Isgrov (Tadić 64), Long (Redmond 65), Sims; trener K. Puel

Strelci: Velbek (15, 22), Volkot (35, 69, 84)

Posed lopte: Arsenal 52% : 48% Sautempton

Šutevi: Arsenal 12/7 : 14/2 Sautempton

Korneri: Arsenal 4 : 7 Sautempton

Ofsajdi: Arsena 1 : 2 Sautempton

Faulovi: Arsenal 5 : 8 Sautempton

Arsenal je okršaj sa Svecima na njihovom terenu počeo, ne samo sa izmenjenim sastavu u odnosu na ligaške utakmice, već i sa promenjenim pristupom meču. Umesto, pomalo već iritirajuće uspavanke u prvih 25 minuta meča na koju su nas igrači navikli u poslednje vreme, usledili su napadi od samog početka i jasno istaknuta želja da se prolazak u sledeću rundu obezbedi što pre. Prve udarce ka golu Svetaca uputili su Oks i Velbek. Da ovakva igra donosi rezultat videlo se na kraju prvog poluvremena – Arsenal je igrao ubedljivo i efikasno, vodio je sa 3:0 i već se moglo razmišljati o mogućem sledećem protivniku. Svece je načeo Velbek u 15 minutu, majstorijom u stilu Anrija, a da je „gladan“ takmičenja i golova potvrdio je u veštim golom u 22. minutu kroz noge nemoćnom Luisu. Svoju dobru igru je krunisao i asistencijom Volkotu za ubedljivo vođstvo već u 35. minutu. Iz prvog dela meča vredi istaći još parade Ospine u 26. i 40. minutu, te sjajan pokušaj Mustafija glavom u 29. Sveci su pored već pomenutih šuteva imali još jednu šansu u nadoknadi vremena.

Drugo poluvreme je donelo izjednačenu igru do ulaska Sančeza. Pre tog trenutka vredi spomenuti šut Beljarina na dodavanje Lukaša u 53. minutu. Sančez, „neupućen u pravila FA kupa da se i sa tri gola može proći dalje“, je od momenta ulaska krenuo da grize, kao da gubimo ili, u najmanju ruku, klizimo ka penal ruletu. Kao rezultat njegovog ofanzivnog pristupa već dobijenom meču, nismo videli njegov pogodak, već dve asistencije, za peti het-trik u karijeri Volkota.

Lakše nego što se očekivalo nakon žreba, a opet i očekivano s obzirom na meč polufinala Liga kupa koji je odigran prošle srede, a koji je Svecima obezbedio put na Vembli krajem februara, Arsenal je pobedio Sautempton. Odlična realizacija i angažovana igra od starta, raspucani Velbek i Volkot, Sančez za kojeg ne postoji već dobijena utakmica, ako i on ne da doprinos, su dobre osnove za mečeve koji su pred nama. Prvi od četiri meča suspenzije, koliko je Venger „popio“ zbog koškanja sa četvrtim sudijom, je odrađen, a da se njegovo odsustvo sa klupe nije osetilo. Neka se tako i nastavi!